Glen Mazzara Hayranların Sorularını Yanıtladı!

Glen Mazzara

Glen Mazzara

The Walking Dead’in baş yapımcılarından Glen Mazzara geçtiğimiz günlerde AMC‘nin internet sitesi üzerinden, hayranların merak ettiği soruları cevaplandırdı.

2. sezon, final bölümünden sonra, TWD hayranlarının merak ettiği soruları cevaplandıran Glen, 2. sezonda en sevdiği şeyleri ve Michonne’un neden zombilerin korkulu rüyası olduğunu açıkladı.

Bir taraftan asıl ruhunu korumaya çalışırken diğer taraftan da The Walking Dead’e kendi vizyonunuzu oturtmaya çalışmak çok zor oluyor mu? Siz ve Robert Kirkman hikayenin gidişatıyla ilgili büyük anlaşmazlıklar yaşadınız mı? – david_woodmansee72

Bu çok ilginç bir durum. Robert ve ben dizinin nasıl olması gerektiği konusunda çok nadiren uyum içerisindeyizdir. Dizideki başka herhangi bir yazarla da olabileceği gibi bazı yaratıcı farklılıklar olabiliyor. Ama biz hikayeyi biliyoruz ve anlatmak için heyecanlıyız. Sürekli birbirimizi bir adım ileriye taşımaya ve  dizi için de en güzel olanı bulmaya çalışıyoruz. Yani Robert’la birlikte gerçekten çok güzel çalışıyoruz ve arkadaş olduk. Şunu söylemek istiyorum: Şu ana kadar içine girmiş olduğum tüm senarist odalarından The Walking Dead’in senarist odası içlerinde en uyumlu olanı. Herkes dizinin içinde, herkes heyecanlı ve herkes aynı hedefe doğru ilerliyor.

Çizgi romandaki hikayelerden hangilerinin ekrana uygun düşeceğine nasıl karar veriyorsunuz? -Robert Becca

Kolay değil çünkü çizgi romanda televizyona aktarılamayacak unsurlar var. Böyle olunca hikayanin ruhuna bakıp onu yakalamaya çalışıyorsunuz. Yani aslında söylemeye çalıştığım hikayeye yaklaşımımız parçaları bir araya getirmek gibi. Bir bölüm üstünde çalışıyoruz, onu en iyi şekilde yapıp sonrasında ne olacağına karar veriyoruz. Yani bir bakıma karakterleri ve hikayeyi gideceği yöne doğru yönlendiriyorsunuz. Bence bu herhangi bir drama dizisinin gerçek kalitesi (The Shield kesinlikle bunun en iyi örneği) ve sanatçılar olarak bizler de kendimizi hikayenin bizi götürdüğü yerin şaşırtmasına izin vermeliyiz.

The Walking Dead’te daha önce The Shield ya da Disembodiedhead gibi dizilerde karşılaşmadığınız ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

Bu özel dizinin en büyük zorluğu korku temalı olması. Televizyonda bu benim için yeni bir şey.  Her bölümün korkutucu ve heyecan verici olduğundan emin olmak için gerçekten üzerinde çok çalışıyoruz. The Shield’da bu unsur özellikle gerekli değildi bu yüzden haftalık bölümleri olan bir drama dizisinde korku teması nasıl işlenir diye tayin edebilmek için bir hayli çalışmak zorunda kaldım. Dizinin bir diğer zorluğu da dizinin internet ortamında ve sosyal medyada gördüğü müthiş ilgi. Hayranlarla nasıl etkileşim kurar, onları dinler ve hala senarist ve prodüktürlerin içindeki yaratıcı vizyonu korursunuz? Dizi gerçekten biraz fenomen olmuş durumda. Hayranların coşkusu bizi çok heyecanlandırıyor ve onlarla bağlantıya geçmekten keyif alıyoruz. Senaryoyu yazmak için oturduğumuzda yazılabilecek en iyi hikayeyi yazmaya odaklanıyoruz.

Mesela iyi bir zombinin bazı temel efektlerini tasarlamak ve yapmak efekt ekibinin ne kadar zamanını alıyor ve bilgisayarla yapılan görsel efektlere karşı ne kadarının elle yapılacağına nasıl karar veriyorsunuz? -Martian

Elimizden geldiğince elle yapılan makyajı kullanmaya çalışıyoruz ve bilgisayarla yapılan efektleri belli bir takım kalabalıkları doldurmak için kullanıyoruz. Ama tüm makyaj Greg (Nicotero)’in elle yapmış olduğu makyajdır. Bu iyi zombi için Greg aylar önce çalışmaya başladı. Bu gerçekten daha önce başka hiç kimsenin yapmadığı bir şeydi. Zombi kültürüne unutulmayacak bir espiri kattı ve bu beni gururlandırıyor. Bu bizi kesin olarak benzersiz bir şekilde zombi türüne sokuyor. Sezon prömiyeri için son derece heyecan verici şeyler var ve bu hafta yazacağım için gerçekten çok heyecanlıyım.

Bir zombi gerçekten açlıktan ölebilir mi? – DarylFTW

Hayır bir zombi açlıktan ölemez ama ceset aylar boyunca çürümeye devam edecektir ve muhtemelen sonunda tamamen çürüyüp parçalanacaktır. Ama şunu aklınızdan çıkarmayın ilk bölümden 2. sezon finaline kadar geçen zaman sanıyoruz ki yaklaşık dört aylık bir süre. Bu yüzden sezondan sezona devam ettiğimiz için bu aylar yıllara dönüşüyor. Eski zombilerin çürümeye devam edeceklerini düşünüyoruz.  Ama öğrendik ki ölüp zombiye dönüşenler olduğu sürece her zaman yeni ve taze zombiler olacak.

Michonne ile tanıştırıldığımızda yanında zincirlenmiş iki zombi olduğunu görüyoruz. Onları dize getiren bir işkence yöntemi mi bulmuş?

Onları dize getiren bir işkence yöntemi bulmamış ama şöyle diyelim: Michonne The Walking Dead dünyasında kendi başına yaşamanın yöntemini bulmuş tek kişi. O, zombilerin tek korkulu rüyası!

Bu gönderi Haberler kategorisi altında gönderilmiştir. Sık Kullanılanlara Ekle!.
Etiketler: , , , , , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir