Robert Kirkman ile 3. Sezon Hakkında Röportaj

Çizgi Roman Serisinin Yaratıcısı ve Dizinin İdari Yapımcı "Robert Kirkman"

Çizgi Roman Serisinin Yaratıcısı ve Dizinin İdari Yapımcı “Robert Kirkman”

The Walking Dead 3. sezon çekimlerine geçtiğimiz hafta, 7 Mayıs itibariyle resmen başlandı. AMC televizyonunun, çizgi roman serisinin yaratıcısı ve dizinin idari yapımcılarından biri olan Robert Kirkman ile yaptığı 3. sezon röportajında Michonne‘ın (Danai Gurira) kılıç kullanma yeteneği ve gördüğü en etkileyici set hakkında (3. sezonun geçeceği hapishaneden bahsediyoruz :))  konuşuldu. Röportaj yazımızın devamında…

 

– Geçen iki sezondan sonra heralde kendinizi sette artık bir profesyonel gibi hissediyorsunuzdur 🙂 Buna rağmen sizi hala şaşırtan bir şey var mı?

Şu an sette beni en çok şaşırtan şey, Georgia’ya aşık olmam 🙂 Dizi çekimlerini gerçekleştirdiğimiz Georgia’nın şehir merkezi Senoia çok güzel bir yer. Bu sezonki en büyük değişiklik, çekimleri yapacağımız yerin bir hapishane olması. Bu gerçekten enfes bir şey, sanırım hiç bir zaman sette olmayı bir alışkanlık haline getiremeyeceğim.

 

– Hapishane ortamı nasıldı?

Çizgi roman serisinde gördüğünüz pek çok şeyi alıp, hapishane setinde gerçeğe dönüştürdük. Pek çoğunu kullanmayız, dizi ortamına uyarlayamayız diye düşünüyordum ama ekibimiz mükemmel bir iş çıkardı. Bir diziye konulmuş en etkileyici yapımlardan biri olacağını düşünüyorum.

 

– Çizgi roman serisinde bulunan, içi silahlar ve SWAT zırhlarıyla dolu oda gerçekten çok etkileyiciydi, dizide de görebilecek miyiz?

Yürüyen Ölüler çizgi roman yazarları olarak biz SWAT zırhlarının en büyük fanlarından biriyiz 🙂 Dizinin gidişatına göre olabildiğince çizgi roman serisine bağlı kalmak istiyoruz. Ama kahramanlarımız şu an uzun bir yoldan yeni çıkmış ve sıcaktan bunalmış durumdalar. Belki de o boğucu zırhlar yerine rahat bir nefes almak isteyebilirler 🙂

 

– Herkesin merakla beklediği kötü Hapishane Müdürü (The Governor) karakteri geliyor. Bu sezon insanları en çok o korkutacak diyebilirmiyiz?

Başından beri planımız, insanlara bir zombi saldırısı karşısında maruz kalacakları tehditleri göstermekti. Böyle bir durumda kuralları bilirsiniz. Üstesinden gelebileceğiniz bir tehditle karşı karşıyasınızdır. Onları nasıl yenebileceğinizi biliyorsunuzdur. Ama insanoğlu.. Tamamen kuraldan bağımsızdır, bencildir, ne yapacakları öngörülemez ve sizi her zaman şaşırtabilirler. Bu sezon, bazen bir insanın bir zombiden nasıl daha beter bir tehdit olduğunu göreceksiniz. Keşke zombilere yem olsaydım diyebilirsiniz 🙂

 

– Hapishane Müdürü rolüne seçilen David Morrissey hakkında ne düşünüyorsunuz? Onu hiç kostümleri içinde gördünüz mü?

O’nu Hapishane Müdürü kıyafetleri için, Woodbury sokaklarında dolaşmasını gerçekten merakla bekliyorum. Bence kendisi Andrew Lincoln (Rick)‘in karşısında muhteşem bir oyunculuk sergileyecek.

 

– Michonne karakteriyle de 2. Sezon Finali’nde karşılaştık. Danai Gurira’nın kılıç kullanma yeteneği ne alemde?

Kendisi kılıç eğitiminde oldukça iyi bir iş çıkartıyor ve bu konudagelişmeye devam ediyor. Oynadığı karakter pek çok yönden zor bir rol ama bu rolün üstesinden muazzam bir şekilde geleceğine inanıyorum. Kendisi için tasarımı çok özel bir samuray kılıcı hazırladık. Bir kaç zombiyi parçalara ayırırken görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

 

 – Ayrıca Thief of Thieves isimli başka bir çizgi roman serisini daha AMC ile birlikte ekranlara taşıyacaksınız. Bu yeni proje ile ilgili bize ne söyleyebilirsiniz?

Thief of Thieves muhteşem bir hırsızlık hikayesi. Conrad Paulson isimli – Dünya tarafından Redman lakabıyla tanınan – usta bir hırsızın hikayesini anlatıyor. Dizi projesi için fantastik senaryo yazarı Chic Eglee ile birlikte çalışıyoruz. Kendisi çok başarılı. The Walking Dead’in 1. sezonunda da beraber çalışmıştık ve onunla birlikte yeniden farklı bir projede çalışacağımız için oldukça heyacanlıyım.

Bu gönderi Haberler kategorisi altında gönderilmiştir. Sık Kullanılanlara Ekle!.
Etiketler: , , , , , , , , , , , , .

Yorumlar: Robert Kirkman ile 3. Sezon Hakkında Röportaj

  1. Big bald head dedi ki:

    Norman reedus oyundaki karakteri we gerçek karakteri hakkında daha fazla bilgi werin ltfn.. Nedn röporaj yapılmiyor onunla??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir