Robert Kirkman ve Glen Mazzara ile Söyleşi

Robert Kirkman ve Glen Mazzara

Robert Kirkman ve Glen Mazzara

 The Walking Dead yapım ekibinden showrunner ve yapımcı Glen Mazzara ile çizgi roman serisinin yaratıcı ismi Robert Kirkman, dizinin gidişatı hakkında açıklamalarda bulunurken 2. sezonun devamına ve geleceğe dair bazı yeni ipuçları verdi.

Dizinin showrunnerı Mazzara, Christina Radish’e konuşurken sezon ortası prömiyeri ‘Nebraska’ bölümünün son yayınlanan ve şaşırtıcı finaliyle etki bırakan Pretty Much Dead Already bölümünün beş saniye sonrasından devam edeceğini belirtirken ”Sophia’nın en sonunda ahırda bulunması olayı dizinin dönüm noktalarından birisiydi. Bu olay çiftlikteki her şeyin değişmesine neden olacak. Herkesin galeyana geldiği bir ortamda hikaye anlatımı daha da yoğunlaşacak” ifadelerini kullandı.

Mazzara, sezonun ilk yarısındaki yavaş ilerleyişten dolayı diziye eleştiriler getirenlere seslenerek sezonun ikinci yarısında hikayenin hız kazanacağını belirtirken ”13 bölüm üzerinden oluşacak bir sezonun senaryosunu çiziyoruz. Sezonun ilk yarısında büyük bir hesaplaşma vardı. Sezonun ikinci yarısında ise hikaye anlatımı hız kazanacak. Bu sezon şimdiye kadar yayınlanan bölümlerle ilgili bir pişmanlığım yok, her bir bölümle gurur duyduğumu söyleyebilirim. Eğer insanlar bazı bölümlerin diğerlerine göre yavaş tempoda geçtiğini söylüyorsa onlara karakterlerimiz ile zaman harcamak zorunda kaldığımızı söyleyebilirim” şeklinde konuştu. Robert Kirkman ise bu noktada söze girerek ”Bazı eleştirilerin farkındayız ve çoğunda kısmen doğruluk payı var. Ancak biz bir bütün olarak farklı ışıklar altında görülmesi gereken 13 parçalı bir puzzle üzerinde çalışıyoruz. Umuyoruz ki hepsi bir araya geldiğinde insanlar tüm parçaların en iyi şekilde ve en iyi yolla bir araya gelmiş olduklarını görecekler” şeklinde düşüncelerini ortaya koydu.

Glen Mazzara ayrıca The Walking Dead‘in yazması zor bir dizi olduğunu düşündüğünü söylerken ”İnsanların gösteri hakkında büyük beklentileri var. Eğer her hafta bir zombi saldırısı gerçekleşirse insanlar haftanın zombisini seçmek için diziyi bekliyor, eğer zombilere yer vermezsek insanlar zombisiz olmaz diyor. Kısacası bu zor bir durum” derken en sonunda dizinin bitişinden herkesin memnun kalacağına inandıklarını belirtti.

Dizinin yaratıcısı Kirkman ise son olarak yeni karakterler konusuna değindi ve ”Yeni karakterler hakkında ayrıntılı şeyler söylemek isterdim ancak şu an bunu yapamam. Henüz gösterimizde gözükmeyen bir çok fan favori karakterimiz mevcut. En kısa sürede bu karakterleri hikayeye dahil etmek istiyoruz. Ancak isimler ve olaylar hakkında şu an için pek bilginiz olmayacak. Dizide çizgi romandan karakterler ile gösterimizde ortaya çıkan yeni karakterlerin sürekli bir karşımı olacak. Mesela sekizinci bölümle beraber ekranlara geri döndüğümüz zaman göreceğiniz yeni karakterler çizgi romandan değil, sadece bu gösteriye özel olarak yaratılmış karakterler olacak” şeklinde konuştu.

27 Kasım 2011’de yayınlanan Pretty Much Dead Already bölümünden bu yana tatilde olan dizi, yeni bölümü ‘Nebraska’ ile 12 Şubat’ta AMC ekranlarında kaldığı yerden devam edecek.

Bu gönderi Haberler kategorisi altında gönderilmiştir. Sık Kullanılanlara Ekle!.
Etiketler: , , , , , , , , .

Yorumlar: Robert Kirkman ve Glen Mazzara ile Söyleşi

  1. ismail dedi ki:

    that film great. Waiting for new episodes. seoson 3-4 later …….4…..5…..10000 too. I want….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir