The Walking Dead 7. Sezon 4. Bölüm Yorumlarınız?

The Walking Dead 7. Sezon 4. Bölüm

The Walking Dead 7. Sezon 4. Bölüm

The Walking Dead 7. Sezon 4. BölümService (Hizmet) her hafta olduğu gibi bu hafta da Pazar gecesi AMCTV’de ertesi gün ise Türkiye’de FX TV’de yayınlandı.

Tekrar Rick ve grubunu gördüğümüz bu bölümde artık Negan‘ın ipleri eline aldığını gördük. Daryl‘i de pasifize edebilmiş olan Negan, grubun tüm silahlarını da alarak olası bir ayaklanmayı engellemiş durumda. Rick de artık durumu kabullenmiş ve bu şekilde hayatta kalabilmeye razı.

Bölüm ile ilgili görüşlerinizi ve gelecek bölümlere dair tahminlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu gönderi Bölüm İncelemeleri kategorisi altında gönderilmiştir. Sık Kullanılanlara Ekle!.
Etiketler: , , , , , , , , , , , .

Yorumlar: The Walking Dead 7. Sezon 4. Bölüm Yorumlarınız?

 1. Prince of Shadowland dedi ki:

  dizi güzel gidiyor bu bölüm ve öne çıkan Negan karakteri ile ilgili çokça yorum var.Dizi bayağı bir popülerleşti.Negan da bunda önemli bir etken.

  çoğu yorumda Negan ın neden o kadar fırsat varken mesela kafasına sıkmıyorlar rick neden lucille elindeyken sırtı dönükken ensesine indirmiyor neden oraya geldiğinde 2 kişi pusu kurup önce neganı ve öne çıkan mesela dwight ve o enid e sarkan şişkoyu indirip sonra elleriyle teslim ettikleri o bazuka ile grubu tamamen ortadan kaldırıp rahat etmiyorlardı zaten adamları negandan korkuyorlarmış da efendim zaten neganı da sevmiyorlarmış ta neganın arkasından gelmezlermişte üstüne rick ve grubuna teşekkür ederlermiş …komedi…

  Tarihe bakın ;
  Böyle bir çok diktatör tek adam milli şef despot..vb. var.Hemen hemen çoğu da yaşlanıp yatağında eceliyle öldü.Hemen hemen çoğu da dizide negan ın grubunun adı olan ”kurtarıcı” olarak geldi güya bir şeyden kurtararak tepeye çıkmış adamlar.Sonra diktasını sağlamlaştırma yoluna gidip en başta kendi tebaasına sonra yakın komşusuna en sonunda da uzaktaki topluluklara egosunu baskı tehdit ve gerekirse şiddetle kabul ettirme yoluna gitmişlerdir.siyasetleri iktidarları varlıkları için binlerce milyonlarca kişinin uğruna can verdiği insanlar ve dediğim gibi çoğuda eceliyle yaşını alıp rahat yatağında ölmüştür.Neden?

  Cevap basit liderlik vasfı budur.Ortam zorlu tehlikeli ve çaresizlik hayatın tek gerçeği ise böyle cool (soğuk anlamda) adamlar lider olurlar.

  Ha negan ölümsüz mü değil bir gün bir şekilde öleceğini bilmiyor mu?biliyor ama o ortaya çıkıyor bütün o pisliği üzerine alıyor işte bu onu lider yapıyor tabii blöf faktörü de var.Ama bu liderliğin getirisidir blöf yapmayan lider yoktur.Negan ın kafasına sıkamazsın arkası dönükken ensesine indiremezsin çünkü bunun bir getirisi var.Twd bir kıyamet senaryosu dediğim gibi bu dünyada büyük acı savaşlar varken buna rağmen başka seçenekler başka topraklar varken savaştan uzak kalma şansı bile varken diktatörler tek adamlar despotlar var oldu yer edindi rahat döşeğinde can verdi twd deki kıyamet kopmuş her şeyin yok olduğu üretimin artık durduğu dolayısıyla hazır yemeye alışmış bir medeniyetin kısa bir sürede taş devrine döndüğü her türlü kıtlığın baş gösterdiği ve zombi tehdidini bile aşan yaşayan insanların acımasız açlığı tek kural olmuş alternatifin bu boktanlıktan kaçabileceğin bir yerin olmadığı bir dünyada negan ın evet o kadar kolay kafasına sıkamazsın beynini dağıtamazsın.

  peki bunun nedeni ne?

  ölüm ve kaybetme korkusu.Bu orada herkeste var sadece 1 kişide yok kim o evet ‘Negan’.

  neden ve nasıl bilmiyorum merak ta ediyorum(olaylardan önce negan nasıl biriydi ailesi var mıydı mesleği neydi..vb.) adam ölümü öldürmeyi kazanmayı ve kaybetmeyi aşmış.dolu silahı sopayı karşısındakine verip arkasını dönebilecek kadar ölümü aşmış.’şunu öldürürsem sonu ne olur şu ölürse ben ne yaparım şunu karımı çocuğumu ailemi dostumu kaybedersem ne yaparım ben’ gibi şeyleri aşmış adam.Böyle olunca ölümü aşınca insan yaşamı da aşıyor ama bu insan hala yaşıyorsa ne oluyor?kendini aşıyor işte böylece gerçekten başkası için yaşayan adam oluyor.Gerçek bir lider oluyor yani Negan gibi.

  her şeyi açmış yaşamı aşmış olan bu adam o aştığı kıyametinin koptuğu dünyadaki yaşamın tüm pisliklerini üzerine alıyor.eline sopayı alıp insanların beynini dağıtıyor bu psikopatlık değil.bunu oradaki diğer kimse yapamaz o yapıyor o pisliği üzerine alıyor boktan dünyanın nefret dolu dünyanın negatif kötü ahlaksız dünyanın yüzü oluyor.Yani her şeyi üzerine alıyor çünkü yaşamı aşmış.diğerlerinin üzerine almadığı pisliği üzerine alıyor ve o boktan dünyada diğerleri bu sayede yaşayabiliyor.Herkese ben negan ım derken psikolojik biyolojik baskı yada işkence ederken bile bunu herkese dedirtirken bile bunu açıkça ortaya koymaktan başka bir şey yapmıyor aslında.Sırıtışı konuşma tarzı espirileri duruşu yürüyüşü hareketleri..vb. rahatlığı da bunun kanıtı yaşamı aştığının kanıtı.Negan bir şeyin daha farkında o boka batmış sonu gelmiş dünyada çok büyük bir eksiği tek başına tamamlıyor çok önemli bir boşluğu tek başına dolduruyor ve bu bir dengeyi de beraberinde getiriyor yaşamı en azından çat pat da olsa sürdüren bir dengeyi getiriyor.
  İşte bu gerçeği aslında herkese kabul ettiriyor o nedenle bu kadar rahat evet negan bir et bir kemik ölümlü biri ve bir gün ölecek onun kafasına hemen şimdi sıkabilir yatağında boğabilir zehirleyebilir arkası dönükken kafasına inidirebilirler ama boşluğunu dolduramazlar rolünü üstlenemezler denge bozulur çünkü oradaki herkes genelde iyi tarafta korunarak ve koruyarak öldürerek ve ölerek fedakarlıkla yada bencillikle bu denge çok hassas işte Negan bu noktada işin tahtaravallinin tamamen negatif boktan kötü tarafında en büyük yükü tek başına üzerine alıyor ve onu ortadan kaldırırsanız denge bozulacak çünkü negan ın yükü o kadar büyük ki negan ölüp düştüğünde o yükü bu sefer başkası sırtına almak zorunda evet zorunda eğer almazsa denge bozulacak ve işte o zaman herkes için ölüm gelecek kesin son kıyamet kopmuş olacak çünkü egosunu aşmış bir adamın boşluğu her yaşayan insanın egosu ile doldurulacak ve bu da ölümcül kaosu getirecek.Yıkılmış bitmiş dünyanın eğer varsa en ufak bir düzelme umudunu da yok edecek bir kaos.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir