The Walking Dead Hakkında Kısa Bilgiler

dont-open-dead-inside

Don't Open Dead Inside

 

  • The Walking Dead, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard tarafından yazılan ve çizilen çizgi romandan uyarlanan bir amerikan televizyon dizisidir.
  • Dizinin yapımcısı ve yönetmeni bir çok dalda filmleriyle oscarda ödül almış ünlü yönetmen Frank Darabont‘tur. Kendisi aynı zamanda şuan imdb’de en iyi film olarak gösterilen Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption), Yeşil Yol (The Green Mile), Sis (The Mist) gibi filmlerinde yönetmenidir.
  • Dizi, bir şerifin (Rick Grimes) bir kovalamaca sırasından vurulup hastaneye kaldırılmasıyla başlıyor. Komada geçirdiği süre içerisinde tüm dünyayı zombiler basıyor. İlk şaşkınlığını atlatıp olayı kavradıktan sonrada ailesini bulmak üzere yola çıkıyor. Zombilerin nasıl bir anda bu kadar çoğaldığı ise halen bir sır.
  • İlk sezon için 6 bölümde anlaşıldı ve tüm çekimler tamamlandı. İlk üç bölüm ise halihazırda gösterilmiş durumda.
  • Hikaye dışında bir zombi dizisinde en önemli unsurlardan biride makyaj oluyor haliyle. Makyaj ve özel efektler de oldukça etkileyici ve gerçekçi olan yapım bunu birazda yılların ödüllü sanatçısı Gregory Nicotero‘ya borçlu.
  • Dizinin ilk bölümü 31 Ekim‘de AMC televizyon kanalında yayınlandı. Türkiye’de de FX kanalı diziyi alt yazılı olarak 4 Kasım’dan itibaren yayınlamaya başladı. Ayrıca FX kanalının resmi web sitesi üzerinden de diziyi türkçe altyazılı olarak izleyebilmek mümkün. 🙂
Bu gönderi Haberler kategorisi altında gönderilmiştir. Sık Kullanılanlara Ekle!.
Etiketler: , , , , , , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir